איכות וטריות ללא פשרות


 

זית סורי דפוק

זני הזיתים מהם מופק שמן זית

סורי : זהו זן קדום שגדל בישראל עוד מימי קדם , לטענת בני המיעוטים זהו הזן המובחר שבמובחרים להפקת שמן זית וכיבושי זיתים ,הזית של זן זה הינו זית קטן ,מר ,הגרעין שלו בעל חוד משני צידיו (ככה תוכלו לזהות אותו) , הפקת שמן מזית זה נותנת שמן זית חריף,מר.

* מקור השם של זית זה הוא בארץ מוצאו , על פי חוקרי התנ"ך מקורו בעיר צור ועל כן שמו צורי לימים עם עיוות השם נהפך לסור ולבסוף לסורי.

נאבל : מזכיר את הסורי ,זהו הזן שמצוי בהרים וביערות וגודל כזן פרא , הזית יוצר שמן רך וקל יותר בטעמו מהסורי ובדרך כלל זן זה נטול ריסוסים ולא מושקה במים בצורה מסודרת.

נבאלי מוחסן : זן מסחרי מבין הראשונים בארץ בחלקות מסחריות אך בשל בעיות פוריות מטעים אלו נכחדו במשך השנים.

ברנע : זן פטנטי שפותח בישראל ,מהווה בסיס טוב כאשר מערבבים עם זני שמן חזקים כגון : הסורי , נותן פרי כל שנה ושנה ,כאשר מופק מפרי זה שמן ללא ערבוב עם זני זיתים אחרים מתקבל שמן עדין מאוד ,פרי של זן זה מאורך וצר.

מנזלינו: מקורו בספרד ומכיוון שספרד הינה היצרנית הגדולה של שמן זית בעולם , זן זה הוא הנפוץ ביותר בשימוש מבין זני הזיתים להפקת שמן זית טהור ואמיתי , מזן זה ניתן להפיק שמן זית מר וחריף או עדין וקל בהתאם לזמן המסיק.

פיקואל : זן ספרדי, חדש בארץ ,מהווה כדוגמת הברנע לדילול חוזק שמן הזית עם זני זיתים אחרים , זן זה בניגוד לזנים המסורתיים ניטע כמטע מסחרי למסיק מכני ולא ידני.

פישולין : זן צרפתי ,חדש בישראל ,נחשב למובחר ביותר בשל טעמו והארומה שלו , ניטע כמטע מסחרי למסיק מכני.

לצינו (או בשיבוש לטינו ): זן איטלקי, חדש בישראל , השמן שמופק מזית זה מאוד עדין ,ניטע גם בצורת מטע למסיק מכני.

קורניקי: זית יווני , חדש בישראל ,קטן מאוד ועם זאת בעל אחוזי מיצוי גבוהים להפקת שמן זית ,ניטע בארץ במטעים מסחריים המיועדים לקטיף מכני ,בהפקת שמן מזית זה מתקבל שמן זית מאוזן בין חריפות ומרירות.

ארבקינא(ניתן לאיית גם ב ה' בסוף) : זן ספרדי , חדש בישראל , השמן שמופק ממנו הינו שמן עדין ולא מר ,ניטע לקטיף מכני .

אסקל : זן שפותח בישראל במגמה לתת מענה לבעיית הפוריות וכמות היבול בעצי הזית , כידוע רוב זני הזיתים להפקת שמן זית טהור ואמיתי מניבים פרי אחת לשנתיים , השמן המופק שמתקבל הינו שמן בעל חריפות מחד ומרירות קלה מאידך.

פרנטויו: זן איטלקי ,חדש מאוד בישראל , חלקות קטנות בעיקר ניסיוניות , אין עדיין מספיק מידע על התנהגותו ואיכות השמן שלו בארץ.

קלמטה : זן יווני , דו שימושי , מתאים גם להפקת שמן זית וגם לכיבושי זיתים , בישראל חלקות בודדות ,הזית צר וארוך , צבעו שחור ,מתאים בעיקר לכיבושי זיתים אך מפיק שמן טעים ומיוחד ולמרות צבעו הכהה השמן שמופק הינו בצבע ירוק.

נובו : מזן זה לא מומלץ להפיק שמן זית ,ייעוד זן זה להפרות מהמילה הפריה את הזנים האחרים שבחלקה מבחינת פרחים ודבורים שיעשו האבקה ובכך לקבל יותר פרחים שיהפכו לפרי/זית אחר כך.

מקור: http://haikarim.co.il

Comments are closed.